Bahçeşehir Elektrikci / Elektrikçi

Yangın Alarm Sistemi

Yangın, can ve mal kaybına neden olan büyük bir afettir. Bir yangının yayılma hızı göz önüne alındığında, mümkün olan en kısa sürede ilk müdahalenin yapılması önemlidir. Yangın algılama ve erken uyarı sisteminin temel işlevi, yangın kaynağını bulmak ve kısa sürede söndürmektir. Yangın kaynağını arama zamanı, dikkate alınmayan öğeler veya algılama elemanı tipi doğru seçilmemiş, sistemin birincil işlevini tam olarak yerine getirememesine neden olacaktır. Ek olarak, çevresel koşullara göre sensör tiplerinin seçilmemesi, yanlış alarmlara ve sistem güvenilirliğinin kaybolmasına neden olabilir.

Dedektör seçimi önemli bir faktördür. Dedektörler yangınları ve günlük olayları ayırt etmelidir. Sigara dumanı, buharlar ve depolanan ürünlerden dolayı ortamda bulunan gazları gerçek yangın dumanından ayırt edebilmelidir. Ek olarak, dedektörler, algılama alanı dikkate alınarak doğru şekilde yerleştirilmelidir.

Sistem basittir; yangınları ilk aşamada algılayan farklı dedektörler, tespit edilen yangın alarmlarını değerlendiren ve gerekli yerlere ileten bir ana kontrol paneli ve sesli veya görsel alarm cihazından oluşur. Yangın algılama sisteminin genel amacı, yangını ilk aşamada algılamak ve gerekirse uyarı vermektir. Bir uyarıdan sonra her an verilir. Bu nedenle yangının mahalline en kısa sürede müdahale edilmesi ancak yangının yeri panelde görünüyorsa mümkündür.
Kullanıcı Değerlendirme :
5/5

Hizmet Talepleriniz İçin Bizi Hemen Arayın!

0544 483 70 55

info@bahcesehirelektrikci.net

HEMEN ARA WHATSAPP