Bahçeşehir Elektrikci / Elektrikçi

Topraklama Hattı Çekimi

Topraklama kablosu, prizden herhangi bir sızıntı olması durumunda bu sızıntının cihaza yansımaması için bir korumadır. Elektrik çarpması riskini ortadan kaldıran bu işlemde akım, daha düşük bir akım taşıyan ve daha sonra bize ve ekipmanımıza ulaşan topraklama kablosuna yönlendirilecektir. Evinizde topraklama kablonuz yoksa TV, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın ve diğer elektrikli aletleriniz gibi elektronik cihazlar yüksek voltaja maruz kaldıklarında arızalanmasına neden olabilir.

Topraklama hattı çekimi bilgi ve tecrübe gerektirir. Böyle hassas bir durumda kesinlikle bilmediğiniz bir işe kalkışmamalısınız. Çünkü yapacağınız herhangi bir hata elektrik sisteminin bozulmasına hatta yangın çıkmasına neden olabilir. Bu durumda bizimle hızlı bir şekilde iletişime geçebilir ve sorunu yerinde çözmemize izin verebilirsiniz. Probleminizi gidermek arızalarınızı uygun maliyetle çözmek için için aralıksız çalışıyoruz.

Bu durum yetkisiz ve tecrübesiz insanların müdahalesi nedeniyle büyük sorunlara neden olabilir. Sızdıran bir hatta herhangi bir ekipman bağlanırsa elektronik ekipman zarar görebilir. Topraklama kablosunun varlığının yanında sağlıklı çalışması da önemlidir. Bu amaçla topraklama, ölçüm ekipmanı tarafından belirlenir.

Topraklama işlemine başlamadan önce elektrik şalterini kapatıyoruz. Lastik eldivenlerle geziyoruz ve zaman zaman kalemle kontrol ediyoruz. Topraklama genellikle çubuk elektrotlar kullanılarak yapılır.
Kullanıcı Değerlendirme :
5/5

Hizmet Talepleriniz İçin Bizi Hemen Arayın!

0544 483 70 55

info@bahcesehirelektrikci.net

HEMEN ARA WHATSAPP