Bahçeşehir Elektrikci / Elektrikçi

Bariyerli Otomatik Geçiş

Otopark bariyer sistemleri; otoparklarda araçların güvenli bir şekilde giriş çıkışlarını sağlamak ve kontrolü sağlamak için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler araçların kontrollü bir şekilde güvenli bir şekilde geçişini sağlar. Otopark bariyer sistemleri farklı boyutlarda gelir. 3m, 4m, 5m ve 6m uzunluklarında bariyerler kullanılarak, gerektiğinde kavşaklar tamamen kapatılabilir veya onaylı araçların geçişi sağlanabilir.

Günlük hayatımızda hemen hemen her otoparkta bariyer sistemleri görmekteyiz. Araçların giriş çıkışlarına izin veren bu sistemler öncelikle güvenliği sağlamak için önemlidir. Otopark bariyer sistemi paslanmaz çelik gövde ve elektrostatik boyadan oluşmaktadır.

Otopark bariyer sistemlerinin nasıl çalıştığına bakacak olursak bu sistemlerin bariyer üzerinde araç dedektörü bulunmaktadır. Bu dedektör ile bir engele yaklaşan bir araç tespit edilir ve engel sistemi çalışmaya başlar. Araç engellerden uzaklaştığında bu dedektörler onları algılar ve engel otomatik olarak kapanır. İstasyon ve benzeri alanların yanı sıra ücretli otoparklarda otopark bariyer sistemleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ücretli otoparklarda, bariyer araca girip çıkmadan önce bir bilet veya kart satın alınmalıdır. Bariyerin yanında bulunan mekanizmadan gerekli kartlar veya biletler çıkarıldıktan sonra sistemle çalışan bariyer açılır ve giriş ve çıkışa izin verilir. Otopark kapısının açılma ve kapanma sürelerine bakacak olursak kapının açılma ve kapanma süresi kol uzunluğuna bağlı olarak 1-6 saniye arasındadır.
Kullanıcı Değerlendirme :
5/5

Hizmet Talepleriniz İçin Bizi Hemen Arayın!

0544 483 70 55

info@bahcesehirelektrikci.net

HEMEN ARA WHATSAPP