Bahçeşehir Elektrikci / Elektrikçi

Karavan Elektrik Sistemi

Karavan elektrik tesisatını çizmeden önce bir proje yapmalısınız. Karavanınızda kullanacağınız aydınlatmalar, prizler, sızdırmaz şofbenler ve daha fazlası. Birçok elektrikli ürünün güç tüketimini hesaplamanız gerekir.

En önemli sebep ise bu saatten sonra her şey kalıcı olacak o yüzden bu saatten sonra çok dikkatli olmakta fayda var! Daha önce karavan yaşamadıysanız, ne kullanacağınızı, nerede, nerede, ne kadar akım gerektiğini bilmiyorsanız, önce yukarıdaki örnekteki gibi bir proje yapmalısınız, hatta inverterden direk 12V ile bile olsa. mutfağa Bu faydalıdır çünkü gelecekte kullanacağınız su ısıtıcıları ve mutfak robotları gibi şeyler genellikle 220V ile çalışır, bu yüzden bir invertör yardımıyla bu sorunu çözebilirsiniz.

Bu noktada yemek masanızın yanında çok kullanacağınız prizler vb. için bir USB girişi bulundurmanızda fayda var. TV'yi yerleştirdiğiniz yatak bölümünde, ileride fazla kablolardan kurtulmanızı sağlayacak anten kablolarının bağlantı noktalarını tek tek belirlemeniz gerekmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek bu konuda hizmet satın alabilirsiniz.

Karavan yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri bu soru. Voltaj düşmesinden dolayı kabloyu küçültmenin yanlış olacağını düşündüğümüz için kablonun daha kalın olması gerekiyor. Ayrıca aracınızda kullanacağınız mümkün olduğunca ısıya dayanıklı kablolar satın almanızda fayda var. Isıya dayanıklı kabloların kılıfı veya kaplaması normal kablolardan daha fazla ısıya dayanıklı olduğundan, betonarme yapılar içinde değil, doğrudan demir içinde ve güneş ışığına daha fazla maruz kalan yapılarda olduğundan, bu daha kalın kablo seçeneği deformasyonu daha da geciktirir ve olası kazalar önlenir.
Kullanıcı Değerlendirme :
5/5

Hizmet Talepleriniz İçin Bizi Hemen Arayın!

0544 483 70 55

info@bahcesehirelektrikci.net

HEMEN ARA WHATSAPP