Bahçeşehir Elektrikci / Elektrikçi

Havuz Aydınlatma Sistemi

Havuz aydınlatma ve elektrik sistemleri havuz ekipmanlarında önemli rol oynamaktadır. Havuz aydınlatması çok çeşitlidir. Genel olarak, akkor lambalar üç gruba ayrılır: halojen lambalar ve LED'ler. Akkor havuz lambaları, havuz lambaları olarak kullanılan en eski aydınlatma sistemidir.

Elektrikli ısıtıcının çalışma mantığına göre çalışan akkor havuz lambaları en az verimli havuz aydınlatmasıdır. Kullandıkları elektrik enerjisinin %90'ı ve %10'u ışıktır. Bu nedenle havuz aydınlatmasının verimini tek başına sağlayamaz. Ayrıca kullanım ömrü çok kısa olduğu için günümüzde tercih edilen havuz aydınlatma sistemi değildir. Halojen havuz lambaları, ampulünde az miktarda halojen gazı içeren akkor lambalardır.

Akkor havuz lambalarına kıyasla halojen havuz lambaları daha düşük enerji tüketimi ile çalışır, daha fazla aydınlatır ve yaklaşık 2500 saat kullanım ömrüne sahiptir.

LED havuz aydınlatması ise günümüzde yüzme havuzu aydınlatma sistemlerinde en çok kullanılan aydınlatma aracıdır. LED havuz lambaları, yeni nesil havuz aydınlatması olarak tanımlanmaktadır. LED'ler ışık yayar ve diğer havuz aydınlatmalarına göre daha az enerji tüketimi sağlar.

Bu özelliklerinden dolayı LED havuz aydınlatması kısa sürede standart havuz aydınlatma sistemi haline geldi. LED havuz lambaları çok çeşitli renk kapasitelerine sahiptir ve özel bir kontrol sistemi ile kontrol edilebilir.
Kullanıcı Değerlendirme :
5/5

Hizmet Talepleriniz İçin Bizi Hemen Arayın!

0544 483 70 55

info@bahcesehirelektrikci.net

HEMEN ARA WHATSAPP